LED SuppliesThomas Research Products PLED96W-036-HV
PLED96W-036-HV
5S-PLED96W-036-HV
PLED96W-036-HV
LED DRIVER CV AC/DC 36V 2.66A
Product Description
| Series: | PLED96W-HV |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 277VAC |
| Voltage - Input (Max): | 480VAC |
| Voltage - Output: | 36V |
| Current - Output (Max): | 2.66A |
| Power (Watts): | 96W |