LED SuppliesThomas Research Products PLED96W-027
PLED96W-027
5S-PLED96W-027
PLED96W-027
LED DRIVER CV AC/DC 27V 3.5A
Product Description
| Series: | PLED96W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 27V |
| Current - Output (Max): | 3.5A |
| Power (Watts): | 96W |