LED SuppliesThomas Research Products PLED96W-024-C4000-HV
PLED96W-024-C4000-HV
5S-PLED96W-024-C4000-HV
PLED96W-024-C4000-HV
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 4A
Product Description
| Series: | PLED96W-HV |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 277VAC |
| Voltage - Input (Max): | 480VAC |
| Voltage - Output: | 8 ~ 24 V |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 96W |