LED SuppliesThomas Research Products PLED96W-020-C4800-D
PLED96W-020-C4800-D
5S-PLED96W-020-C4800-D
PLED96W-020-C4800-D
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 4.8A
Product Description
| Series: | PLED96W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 7 ~ 20 V |
| Current - Output (Max): | 4.8A |
| Power (Watts): | 96W |