LED SuppliesThomas Research Products PLED75W-072-C1050
PLED75W-072-C1050
5S-PLED75W-072-C1050
PLED75W-072-C1050
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 1.05A
Product Description
| Series: | PLED75W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 24 ~ 72 V |
| Current - Output (Max): | 1.05A |
| Power (Watts): | 75W |