LED SuppliesThomas Research Products PLED75W-048-C1560-D
PLED75W-048-C1560-D
5S-PLED75W-048-C1560-D
PLED75W-048-C1560-D
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 1.56A
Product Description
| Series: | PLED75W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 16 ~ 48 V |
| Current - Output (Max): | 1.56A |
| Power (Watts): | 75W |