LED SuppliesThomas Research Products PLED60W-042-C1400-D
PLED60W-042-C1400-D
5S-PLED60W-042-C1400-D
PLED60W-042-C1400-D
LED DRIVER CC AC/DC 14-42V 1.4A
Product Description
| Series: | PLED60W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 14 ~ 42 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 60W |