LED SuppliesThomas Research Products PLED150W-053
PLED150W-053
5S-PLED150W-053
PLED150W-053
LED DRIVER CV AC/DC 53V 2.8A
Product Description
| Series: | PLED150W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100VAC |
| Voltage - Input (Max): | 277VAC |
| Voltage - Output: | 53V |
| Current - Output (Max): | 2.8A |
| Power (Watts): | 150W |