LED SuppliesThomas Research Products PLED150W-042-C3500-D
PLED150W-042-C3500-D
5S-PLED150W-042-C3500-D
PLED150W-042-C3500-D
LED DRIVER CC AC/DC 14-42V 3.5A
Product Description
| Series: | PLED150W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100VAC |
| Voltage - Input (Max): | 277VAC |
| Voltage - Output: | 14 ~ 42 V |
| Current - Output (Max): | 3.5A |
| Power (Watts): | 150W |