LED SuppliesThomas Research Products PLED120W-086-C1400
PLED120W-086-C1400
5S-PLED120W-086-C1400
PLED120W-086-C1400
LED DRIVER CC AC/DC 29-86V 1.4A
Product Description
| Series: | PLED120W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100VAC |
| Voltage - Input (Max): | 277VAC |
| Voltage - Output: | 29 ~ 86 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 120W |