LED SuppliesThomas Research Products PLED120W-049
PLED120W-049
5S-PLED120W-049
PLED120W-049
LED DRIVER CV AC/DC 49V 2.45A
Product Description
| Series: | PLED120W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100VAC |
| Voltage - Input (Max): | 277VAC |
| Voltage - Output: | 49 V |
| Current - Output (Max): | 2.45A |
| Power (Watts): | 120W |