LED SuppliesThomas Research Products PLED120W-024-C5000
PLED120W-024-C5000
5S-PLED120W-024-C5000
PLED120W-024-C5000
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 5A
Product Description
| Series: | PLED120W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100VAC |
| Voltage - Input (Max): | 277VAC |
| Voltage - Output: | 8 ~ 24 V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 120W |