LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXV300-054SW
LXV300-054SW
5S-LXV300-054SW
LXV300-054SW
LED DRIVER CV AC/DC 54V 5.55A
Product Description
| Series: | LXV300 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 54V |
| Current - Output (Max): | 5.55A |
| Power (Watts): | 300W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |