LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXV300-024S
LXV300-024S
5S-LXV300-024S
LXV300-024S
LED DRIVER CV AC/DC 24V 12.5A
Product Description
| Series: | LXV300 |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Power (Watts): | 300W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |