LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXV250-056SW
LXV250-056SW
5S-LXV250-056SW
LXV250-056SW
LED DRIVER CV AC/DC 56V 4.46A
Product Description
| Series: | LXV250 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 56V |
| Current - Output (Max): | 4.46A |
| Power (Watts): | 250W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |