LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXV200-036S
LXV200-036S
5S-LXV200-036S
LXV200-036S
LED DRIVER CV AC/DC 36V 5.56A
Product Description
| Series: | LXV200 |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 264VAC |
| Voltage - Output: | 36V |
| Current - Output (Max): | 5.56A |
| Power (Watts): | 200W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |