LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXV150-042SW
LXV150-042SW
5S-LXV150-042SW
LXV150-042SW
LED DRIVER CV AC/DC 42V 3.57A
Product Description
| Series: | LXV150 |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 42V |
| Current - Output (Max): | 3.57A |
| Power (Watts): | 150W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |