LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXD40-0700SW
LXD40-0700SW
5S-LXD40-0700SW
LXD40-0700SW
LED DRIVER CC AC/DC 18-54V 700MA
Product Description
| Series: | LXD40 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 18 ~ 54 V |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 40W |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |