LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXC60-0700SW
LXC60-0700SW
5S-LXC60-0700SW
LXC60-0700SW
LED DRIVER CC AC/DC 43-86V 700MA
Product Description
| Series: | LXC60 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 43 ~ 86 V |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 60W |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |