LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXC50-1100SW
LXC50-1100SW
5S-LXC50-1100SW
LXC50-1100SW
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 1.1A
Product Description
| Series: | LXC50SW |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 16 ~ 48 V |
| Current - Output (Max): | 1.1A |
| Power (Watts): | 50W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |