LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXC30-0700S
LXC30-0700S
5S-LXC30-0700S
LXC30-0700S
LED DRIVER CC AC/DC 21-42V 700MA
Product Description
| Series: | LXC30 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 264VAC |
| Voltage - Output: | 21 ~ 42 V |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 30W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |