LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXC26-1050SW
LXC26-1050SW
5S-LXC26-1050SW
LXC26-1050SW
LED DRIVER CC AC/DC 13-25V 1.05A
Product Description
| Series: | LXC26 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 13 ~ 25 V |
| Current - Output (Max): | 1.05A |
| Power (Watts): | 26W |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |