LED SuppliesExcelsys Technologies Ltd LXC150-0350SW
LXC150-0350SW
5S-LXC150-0350SW
LXC150-0350SW
LED DRIVER CC AC/DC 256-428V
Product Description
| Series: | LXC150 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 256 ~ 428 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 150W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |