LED SuppliesThomas Research Products LED96W-054-C1750-LT
LED96W-054-C1750-LT
5S-LED96W-054-C1750-LT
LED96W-054-C1750-LT
LED DRIVER CC AC/DC-1.75A
Product Description
| Series: | LED96W-LT |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 32 ~ 54 V |
| Current - Output (Max): | 1.75A |
| Power (Watts): | 96W |