LED SuppliesThomas Research Products LED75W-036
LED75W-036
5S-LED75W-036
LED75W-036
LED DRIVER CV AC/DC 36V 2.1A
Product Description
| Series: | LED-75W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 36V |
| Current - Output (Max): | 2.1A |
| Power (Watts): | 75W |