LED SuppliesThomas Research Products LED60W-043-C1400-PD
LED60W-043-C1400-PD
5S-LED60W-043-C1400-PD
LED60W-043-C1400-PD
LED POWER SUPPLY
Product Description
| Series: | LED-60W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 14 ~ 43 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 60W |