LED SuppliesThomas Research Products LED60W-036-C1670
LED60W-036-C1670
5S-LED60W-036-C1670
LED60W-036-C1670
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 1.67A
Product Description
| Series: | LED-60W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 12 ~ 36 V |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 60W |