LED SuppliesThomas Research Products LED60W-012
LED60W-012
5S-LED60W-012
LED60W-012
LED DRIVER CV AC/DC 12V 5A
Product Description
| Series: | LED-60W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60W |