LED SuppliesThomas Research Products LED50WPR2T5-050-C1400-D
LED50WPR2T5-050-C1400-D
5S-LED50WPR2T5-050-C1400-D
LED50WPR2T5-050-C1400-D
LED DRIVER CC AC/DC 20-50V 1.4A
Product Description
| Series: | LED-50W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 108VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 20 ~ 50 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 50W |