LED SuppliesThomas Research Products LED50W-060-C0830-D
LED50W-060-C0830-D
5S-LED50W-060-C0830-D
LED50W-060-C0830-D
LED DRIVER CC AC/DC 20-60V 830MA
Product Description
| Series: | LED-50W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 20 ~ 60 V |
| Current - Output (Max): | 830mA |
| Power (Watts): | 50W |