LED SuppliesThomas Research Products LED50W-036
LED50W-036
5S-LED50W-036
LED50W-036
LED DRIVER CV AC/DC 36V 1.4A
Product Description
| Series: | LED-50W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 36V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 50W |