LED SuppliesThomas Research Products LED50W-024-C2100
LED50W-024-C2100
5S-LED50W-024-C2100
LED50W-024-C2100
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 2.1A
Product Description
| Series: | LED-50W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 8 ~ 24 V |
| Current - Output (Max): | 2.1A |
| Power (Watts): | 50W |