LED SuppliesThomas Research Products LED50W-018
LED50W-018
5S-LED50W-018
LED50W-018
LED DRIVER CV AC/DC 18V 2.8A
Product Description
| Series: | LED-50W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 2.8A |
| Power (Watts): | 50W |