LED SuppliesThomas Research Products LED50W-012-C4200
LED50W-012-C4200
5S-LED50W-012-C4200
LED50W-012-C4200
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 4.2A
Product Description
| Series: | LED-50W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 4 ~ 12 V |
| Current - Output (Max): | 4.2A |
| Power (Watts): | 50W |