LED SuppliesThomas Research Products LED40W-040-C1000-HL-SD
LED40W-040-C1000-HL-SD
5S-LED40W-040-C1000-HL-SD
LED40W-040-C1000-HL-SD
LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 1A
Product Description
| Series: | LED40W-HL-HV |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 312VAC |
| Voltage - Input (Max): | 528VAC |
| Voltage - Output: | 13 ~ 40 V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 40W |