LED SuppliesThomas Research Products LED40W-022-C1820
LED40W-022-C1820
5S-LED40W-022-C1820
LED40W-022-C1820
LED DRIVER CC AC/DC 7-22V 1.82A
Product Description
| Series: | LED-40W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 7 ~ 22 V |
| Current - Output (Max): | 1.82A |
| Power (Watts): | 40W |