LED SuppliesThomas Research Products LED40W-018-C2000
LED40W-018-C2000
5S-LED40W-018-C2000
LED40W-018-C2000
LED DRIVER CC AC/DC 10-18V 2A
Product Description
| Series: | LED-40W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 10 ~ 18 V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 40W |