LED SuppliesThomas Research Products LED40W-009
LED40W-009
5S-LED40W-009
LED40W-009
LED DRIVER CV AC/DC 9V 4.45A
Product Description
| Series: | LED-40W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 4.45A |
| Power (Watts): | 40W |