LED SuppliesThomas Research Products LED30W-18-C1660-D
LED30W-18-C1660-D
5S-LED30W-18-C1660-D
LED30W-18-C1660-D
LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 1.66A
Product Description
| Series: | LED-30W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 6 ~ 18 V |
| Current - Output (Max): | 1.66A |
| Power (Watts): | 30W |