LED SuppliesThomas Research Products LED20W-12
LED20W-12
5S-LED20W-12
LED20W-12
LED DRIVER CV AC/DC 12V 1.66A
Product Description
| Series: | LED-20W |
| Type: | Constant Voltage |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.66A |
| Power (Watts): | 20W |