LED SuppliesThomas Research Products LED16W120-028-C0600-LT
LED16W120-028-C0600-LT
5S-LED16W120-028-C0600-LT
LED16W120-028-C0600-LT
LED DRIVER CC AC/DC 17-28V 600MA
Product Description
| Series: | LED-LT |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 108VAC |
| Voltage - Input (Max): | 132VAC |
| Voltage - Output: | 17 ~ 28 V |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 16W |