LED SuppliesThomas Research Products LED12W-16-C0800-D
LED12W-16-C0800-D
5S-LED12W-16-C0800-D
LED12W-16-C0800-D
LED DRIVER CC AC/DC 8-16V 800MA
Product Description
| Series: | LED-12W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 8 ~ 16 V |
| Current - Output (Max): | 800mA |
| Power (Watts): | 12W |