LED SuppliesThomas Research Products LED12W-12-C1000-D
LED12W-12-C1000-D
5S-LED12W-12-C1000-D
LED12W-12-C1000-D
LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 1A
Product Description
| Series: | LED-12W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 6 ~ 12 V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |