LED SuppliesThomas Research Products LED100W-018-C5550-D
LED100W-018-C5550-D
5S-LED100W-018-C5550-D
LED100W-018-C5550-D
LED POWER SUPPLY
Product Description
| Series: | LED-100W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 6 ~ 18 V |
| Current - Output (Max): | 5.55A |
| Power (Watts): | 100W |