LED SuppliesSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands LE75S28CD
LE75S28CD
5S-LE75S28CD
LE75S28CD
LED DRIVER CC AC/DC 13-27V 2.94A
Product Description
| Series: | LE75S-CD |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 13 ~ 27 V |
| Current - Output (Max): | 2.94A |
| Power (Watts): | 75W |