LED SuppliesArtesyn Embedded Technologies LDS150-1400-H03C
LDS150-1400-H03C
5S-LDS150-1400-H03C
LDS150-1400-H03C
LED DRIVER CC/CV AC/DC 107V 1.4A
Product Description
| Series: | LDS150 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Voltage |
| Number of Outputs: | AC DC Converter |
| Voltage - Input (Min): | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 90VAC |
| Voltage - Output: | 305VAC |
| Current - Output (Max): | 107V |
| Power (Watts): | 1.4A |
| Voltage - Isolation: | 150W |