LED SuppliesThomas Research Products LDC25W-072-C0350
LDC25W-072-C0350
5S-LDC25W-072-C0350
LDC25W-072-C0350
LED DRIVER CC 36-72V 350MA
Product Description
| Series: | LDC25W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Boost |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 12V |
| Voltage - Input (Max): | 24V |
| Voltage - Output: | 36 ~ 72 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 25W |