LED SuppliesThomas Research Products BLED20W-028-C0700
BLED20W-028-C0700
5S-BLED20W-028-C0700
BLED20W-028-C0700
LED DRIVER CC AC/DC 17-28V 700MA
Product Description
| Series: | BLED-20W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 17 ~ 28 V |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 20W |