LED SuppliesThomas Research Products BLED12W-012-C1000
BLED12W-012-C1000
5S-BLED12W-012-C1000
BLED12W-012-C1000
LED DRIVER CC AC/DC 12V 1A
Product Description
| Series: | BLED-12W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |