LED SuppliesLEDdynamics Inc. 7023-D-N-500
7023-D-N-500
5S-7023-D-N-500
7023-D-N-500
LED DRIVER CC BUCK 32V 500MA
Product Description
| Series: | BuckPlus? 7023 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Buck |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 5V |
| Voltage - Input (Max): | 32V |
| Voltage - Output: | 32V (Max) |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 16W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Dimming: | - |
| Features: | SCP |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 80??????C |
| Packaging: | 0.95 |
| Termination Style: | Wire Leads |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell